Jasinskio g. 16a
LT-01112 Vilnius
Tel: 25 26 255
Faks.: 25 26 258
LLRI@LRinka.Lt
 

LT  |  EN

 |   |   |   | 
Atgal  | Spausdinti  | Skaityti

Europos integracija: ekonominės ir saugumo pasekmės Vidurio ir Rytų Europai

Tipas: Tarptautinė konferencija
Data: 2001-05-20 19:00
2001 m. gegužės 20-22 d. Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su Bertelsmann Fondu, Švedijos ambasada ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu surengė tarptautinę konferenciją "Europos integracija: ekonominės ir saugumo pasekmės Vidurio ir Rytų Europai". Pagrindinis konferencijos tikslas buvo aptarti Švedijos pirmininkavimo ES metu vykstančias derybas su Vidurio ir Rytų Europos šalimis, jų metu iškilusius pagrindinius klausimus bei tolesnės integracijos perspektyvas, įvertinti vykstančios integracijos bei narystės ES poveikį Lietuvai ir kitoms stojančioms šalims bei pristatyti tai platesnei visuomenei.

Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas aptarti ES plėtros poveikį kaimyninėms šalims, saugumo klausimams bei ekonominėms narystės ES pasekmės, ypač tokiose srityse kaip žemės ūkis, energetika bei išoriniai ekonominiai santykiai. Organizatoriai šiuo renginiu siekė dar kartą atkreipti dėmesį į Lietuvai bei kitoms į ES stojančioms šalims ekonomiškai ir politiškai aktualius klausimus, pasikeisti nuomonėmis bei skatinti tolesnę diskusiją dėl Europos Sąjungos plėtros ir Europos ateities.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos prezidentas V. Adamkus, Seimo pirmininkas A. Paulauskas, Lietuvos vyriausiasis derybininkas su ES P. Auštrevičius, Rusijos Valstybės Dūmos deputatas, liberalios centristinės "Jabloko" partijos lyderis G. Javlinskis, ES bei stojančiųjų šalių politikai ir diplomatai, ekspertai bei akademikai.

Konferencija vyko Vilniuje, Le Meridien Villon viešbutyje. Konferencijos kalba - anglų k.


PROGRAMA (anglų k.)
 
Registracija