Jasinskio g. 16a
LT-01112 Vilnius
Tel: 25 26 255
Faks.: 25 26 258
LLRI@LRinka.Lt
 

LT  |  EN

 |   |   |   | 
Atgal  | Spausdinti  | Skaityti

Lapkričio 15 d: J. Munkhammar knygos pristatymas - diskusija

Tipas: Knygos pristatymas - diskusija
Data: 2007-11-15 16:00
Vieta: Mykolo Romerio universitetas, 230 auditorija (Ateities g. 20)
Organizatorius: Lietuvos laisvosios rinkos institutas
Kalba: lietuvių, J. Munkhammar kalba – anglų k. (be vertimo)
 „Puikus darbas! Išsamus, bet aiškus ir suprantamas - ir labai naudingas. Ne tik politikams, kad įkvėptų juos vykdyti reformas, bet ir paprastiems žmonėms, kad suvoktų, kodėl reformos yra naudingos  jų šalims ir jiems patiems.“
 
Ivan Miklos
Buvęs Slovakijos Finansų ministras
 
 
Įvyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto organizuotas
 
Johnny MUNKHAMMAR naujausios knygos „Reformų gidas“ pristatymas
 
Reformų patirtys. Ko galėtų pasimokyti Lietuva?
 
2007 m. lapkričio 15 d. 16 val.
Vieta: Mykolo Romerio universitetas, 230 auditorija (Ateities g. 20)
Kalba – lietuvių, J. Munkhammar kalba – anglų k. (be vertimo), renginio trukmė: 1,5 val.
 
Lietuvos laisvosios rinkos institutas surengė Švedų publicisto, ekonominės politikos eksperto ir politinio konsultanto J. Munkhammar naujausios knygos „Reformų gidas“ (The guide to reform ) pristatymą ir diskusiją, ko Lietuva galėtų pasimokyti iš kitose šalyse įgyvendintų reformų.
 
Šios knygos siekis – įkvėpti šalis ir politikus daryti daugiau reformų, negu kad yra daroma dabar. Knygoje išdėstyta analizė, kokios reformos yra būtinos ir kokia kryptimi jos turėtų eiti. P. Munkhammar aprašė dešimt šalių, kuriose buvo pravestos sėkmingos reformos. Tačiau pagrindinis dėmesys knygoje sutelktas į esminius trukdžius reformoms ir kaip tuos trukdžius galima įveikti. Intriguojanti knyga baigiasi daug kam netikėta išvada, kad vykdyti reformas būtina ir, svarbiausia, įmanoma, o reformų įgyvendinimu užsiėmę vyriausybės dažniausiai perrenkamos į valdžią.
 
Apie Johnny Munkhammar:
 
Švedijos Ekonomistų sąjungos (the Society of Economists), Atlanto tarybos (the Swedish Atlantic Council)  ir Verslo bei politikos studijų centro (the Center for Business and Policy Studies) narys. Šiuo metu p. Munkhammar yra Stokholme esančio Timbro instituto vadovas ir Europos politikos analizės centro (Center for European Policy Analysis)  Vašingtone asocijuotasis ekspertas.
 
P. J. Munkhammar yra daugiau kaip 500 straipsnių ir komentarų įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose leidiniuose autorius. Verta atkreipti dėmesį į keletą naujausių jo publikacijų: „Darbo rinka: išlaisvinti būtina (Europoje ir pasaulyje)“ (The Urgent Need For Labour Freedom in Europe – and the world), kuri pasirodė leidinyje „2007 Ekonominės laisvės indeksas“ (2007 Index of Economic Freedom ) (Heritage/Wall Street Journal) ir  „Ką konkurencija padarė Europai“ (What Competition Has Done For Europe”) (European Enterprise Institute), kurioje, remdamasis teoriniais, istoriniais ir palyginamaisiais įrodymais, jis aprašė, kaip konkurencija teigiamai paveikė Europą ir sudarė sąlygas ekonominiam augimui.
 
Jis nuolat dalyvauja ir skaito pranešimus įvairiose nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei seminaruose. Taip pat jis yra kelių tarptautinių darbo grupių ir asociacijų, kurios analizuoja visuomenę ir įgyvendina laisvosios rinkos idėjas, narys. Jis yra kelių Švedijos politikų, verslo lyderių ir valstybės tarnautojų patarėjas socialinės ir ekonominės politikos klausimais.
 
Registracija