Jasinskio g. 16a
LT-01112 Vilnius
Tel: 25 26 255
Faks.: 25 26 258
LLRI@LRinka.Lt
 

LT  |  EN

 |   |   |   | 
Atgal  | Spausdinti  | Skaityti

LLRI konferencija: Ekonominė krizė: pamokos ir galimybės

Tipas: Konferencija
Data: 2008-12-03 14:30
Vieta: Europos konferencijų centre (Konstitucijos pr. 7, 31 aukšte, Vilnius)
Organizatorius: Lietuvos laisvosios rinkos institutas
Kalba: lietuvių, anglų (sinchroninis vertimas)
Gruodžio 3 d. įvyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto metinis renginys - konferencija "EKONOMINĖ KRIZĖ: PAMOKOS IR GALIMYBĖS".
 
 
 LLRI ekspertė Rūta Vainienė su svečiu iš CATO instituto (JAV) dr. Richard Rahn.
 
 
Konferencijos pranešimai (atsisiųsti juos galite paspaudę ant pavadinimo)
 
 
Richard Rahn, CATO institutas (JAV)
 
Šiandien išgyvename  ekonomikos nuosmukį – ir, pripažinkime, tokioje padėtyje Lietuvos ekonomika atsiduria jau nebe pirmą kartą. Senosios pasaulio ekonomikos yra patyrusios dar daugiau „juodųjų“ pirmadienių – penktadienių, ištisus metus trunkančių nuosmukių, nevaldomos infliacijos periodų. Įdomu ir tai, kad dažnai finansų krizes priimame kaip ištikimas rinkos palydoves, pateisindami neva tai kapitalizme neišvengiamais verslo ciklais, kuriuos turime nuolankiai priimti, o krizės ištikti išlaukti pakilimo laikų. Kita vertus, dažnam mūsų kyla pagrįstas klausimas, kas gi tokio nutinka verslams ekonomikoje, kad visiems vienu metu staiga pradeda nebesisekti, jei dar vos prieš mėnesį kitą, rodės, klestėsime amžinai?
 
 
Rūta Vainienė, Lietuvos laisvosios rinkos institutas
 
Ekonominis gyvenimas - ne stebuklų pasaka ir ne kvailių laukas. Verslo ciklai nėra savaiminiai, krizė prasideda dėl labai konkrečių priežasčių, o baigiasi ne „dėl nuovargio“, o po tam tikrų sprendimų. Užuot atsidavę fatalizmui ir tariamai neišvengiamiems verslo ciklams, kviečiame išsiaiškinti, kiek verslo ciklai yra dėsningi ir neišvengiami rinkos ekonomikoje, ar tikrai po kiekvieno spartaus augimo laikotarpio privalo ateiti nuosmukis ir krizė, kaip nuspėti krizę, kaip įžvelgti jos pabaigą, kas yra krizių generatorius, jų maitintojas, slopintojas ir gelbėtojas; kokie klaidinantys ekonominės politikos signalai pasiekia mus krizės išvakarėse, kokie politikos sprendimai yra gera, o kokie – bloga naujiena ir ko laukti iš eilinio gelbėjimosi plano.
 
 
 
Po pranešimų vyko diskusija „Krizės pamokos valdžiai, verslui, žmogui“
 
Renginio dalyviai diskutavo, ar krizę sukėlė nereguliuojamas kapitalizmas, nepasotinamas privatus finansų sektorius, ar nevykusi pinigų politika, nuolat drastiškai lengvindama paskolų gavimą ir didindama pinigų kiekį, o tuo pačiu sąmoningai kurdama tariamo turtingumo iliuziją vartotojams bei verslams. Kokias pamokas šiandien turime išmokti vertindami ekonominius procesus ir prognozuojant bei strateguojant įmonės veiklą. Toks žinojimas reikalingas, kad ekonomikos pakilimas neatrodytų netikėta dovana, o nuosmukis – neišvengiama bausmė, kad krizes galėtume nuspėti, o valdžią pastūmėti efektyviems sprendimams.  
 
 
 
Registracija