Jasinskio g. 16a
LT-01112 Vilnius
Tel: 25 26 255
Faks.: 25 26 258
LLRI@LRinka.Lt
 

LT  |  EN

 |   |   |   | 
Atgal  | Spausdinti  | Skaityti

LLRI seminaras: F.Bastiatas: Neišdaužytų langų ekonomika

Tipas: Seminaras
Data: 2007-10-05 13:00
Vieta: Vilniaus universitetas, TSPMI, Vokiečių g. 10 IV aukšte
Organizatorius: LLRI
Kalba: Pagrindinis pranešimas anlgų kalba (be vertimo), renginys lietuvių kalba
 „Valstybė – tai toji didžioji išsigalvota būtybė, per kurią kiekvienas tikisi gyventi kiekvieno kito sąskaita“
F. Bastiatas
 
Lietuvos laisvosios rinkos instituto seminaras
 
Frederikas BASTIATAS: NEIŠDAUŽYTŲ LANGŲ EKONOMIKA
 
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, IV aukšte),
Kalba – lietuvių, prof. Paskalio Salino pranešimas – anglų k. (be vertimo)
 
Lietuvos laisvosios rinkos institutas 2007 m. spalio 5 d. surengė vieno garsiausių iki šių dienų XIX a. prancūzų ekonomisto F. Bastiato seminarą „Neišdaužytų langų ekonomika“. Skaidriu logiškumu, satyra ir parodija, juokingais dialogais autoriaus išdėstytus politinės ekonomijos tikslus, metodus ir išvadas renginyje pristatė Paryžiaus (Prancūzija) Dauphine universiteto profesorius Pascal Salin. Renginyje taip pat kalbėjo filosofas dr. Algirdas Degutis, LLRI prezidentas dr. Remigijus Šimašius.
 
 
Programoje:
·        prof. Pascal SALIN paskaita „Frederikas BASTIATAS: Neišdaužytų langų ekonomika“;
·        LLRI išleistos knygos lietuvių kalba F. BASTIATAS „Ekonominių ir politinių esė rinktinė“ pristatymas;
·        2007 m. LLRI konkurso „Laisvės studijos“, skirto F. BASTIATO darbų analizei, nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas.
 
Apie Frederiką BASTIATĄ
 
Frederikas Bastiatas (Frederic Bastiat) (1801-1850) - prancūzų ekonomistas, publicistas ir politikas. Klasikinės politinės ekonomijos (Adam Smith) ir prancūzų ekonomistų (R. J. Turgot, J. B. Say) idėjų tęsėjas ir puoselėtojas. Laissez faire doktrinos gynėjas.
·          Encyclopaedia Britannica: „Jo „Ekonominiai sofizmai“ yra išsamiausia, veiksmingiausia, išmintingiausia ir šmaikščiausia iš visos kada nors parašytos protekcionizmo kritikos. Kaip socializmo oponentas jis neturėjo sau lygių prancūzų ekonomistų tarpe“.
·          Nobelio premijos laureatas F. Hayekas: „Genialusis Bastiatas, kurio rašiniai koncentruoja savyje ištisą libertarinės ekonominės politikos sistemą... Pažiūros, su kuriomis jis kovojo, iš esmės tos pačios, su kuriomis tenka grumtis šiandien“.
·          1990 m. penkioliktame F. Bastiato „Įstatymo“ leidimas: „Šiam esė, kuris pirmąkart pasirodė 1850 m. birželyje, jau beveik pusantro šimto metų. Bet kadangi jo tiesos amžinos, jis bus skaitomas dar po pusantro šimto metų... Argumentai, kuriais tada F. Bastiatas naudojosi prieš socializmą, galioja - žodis žodin - ir šiandieną“.
 
 
Apie prof. Paskalį SALINĄ
 
Ekonomistas ir sociologas, ekonomikos mokslų daktaras, žinomas finansų srities ekspertas, keleto knygų, išverstų į įvairias kalbas, bei daugelio straipsnių, išleistų geriausiose pasaulio finansų apžvalgose, autorius.
 
Itin svarbus ir originalus yra Pascal Salin indėlis į monetarinės sistemos, o ypač aukso standarto, finansų, konkurencijos ekonominės politikos, valstybės ir verslo vaidmens ekonomikoje tyrimus.
 
Jis nuolat rašo Prancūzijos dienraščiui „Le Figaro, „Le Monde” ir „The Wall Street Journal”. Pascal Salin savo darbuose sugeba sofistikuotas ekonomikos mokslo naujoves pateikti itin paprasta ir gerai suprantama kalba.
 
Registracija