Jasinskio g. 16a
LT-01112 Vilnius
Tel: 25 26 255
Faks.: 25 26 258
LLRI@LRinka.Lt
 

LT  |  EN

 |   |   |   | 
Atgal  | Spausdinti  | Skaityti

Paskaita: Nuosavybės teisė, konkurencija ir Europos Sąjunga

Tipas: Paskaita
Data: 2007-10-05 09:15
Vieta: Vilniaus universitetas, Ekonomikos fakultetas, JR 8 auditorija (Saulėtekio al. 9), Vilnius
Organizatorius: Lietuvos laisvosios rinkos institutas
Dalyviai: Paryžiaus universiteto profesorius Paskalis Salinas
Kalba: Anglų kalba be vertimo
Spalio 5 d. Lietuvos laisvosios rinkos institutas pristatė Paryžiaus Dauphine universiteto profesoriaus Paskalio Salino paskaitą 
"Property Rights, Competition and European Union" (Nuosavybės teisė, konkurencija ir Europos Sąjunga). 
 
Šiandien konkurencijos reguliavimas ir konkurencijos politika daro didžiulę įtaką ekonomikos gyvenimui. Tačiau dėl pačių pamatinių šios politikos principų ir ją grindžiančių ekonominės teorijos nuostatų netyla diskusija: ar monopolistų suvaržymas neperlenkia lazdos ir nepažeidžia nuosavybės teisių, ar konkurencijos reguliavimas visada paskatina konkurenciją, ar ekonomikos modeliai, kuriais remiamasi konkurencijos reguliavime yra pagrįsti. Apie visa tai ir apie kitus esminius konkurencijos dalykus. 
 
Apie prof. Paskalį SALINĄ
 
Ekonomistas ir sociologas, ekonomikos mokslų daktaras, žinomas finansų srities ekspertas, keleto knygų, išverstų į įvairias kalbas, bei daugelio straipsnių, išleistų geriausiose pasaulio finansų apžvalgose, autorius.
 
Itin svarbus ir originalus yra Paskalio Salino indėlis į monetarinės sistemos, o ypač aukso standarto, finansų, konkurencijos ekonominės politikos, valstybės ir verslo vaidmens ekonomikoje tyrimus.
 
Jis nuolat rašo Prancūzijos dienraščiui „Le Figaro, „Le Monde” ir „The Wall Street Journal”. Paskalisl Salinas savo darbuose sugeba sofistikuotas ekonomikos mokslo naujoves pateikti itin paprasta ir gerai suprantama kalba.
 
Registracija