Jasinskio g. 16a
LT-01112 Vilnius
Tel: 25 26 255
Faks.: 25 26 258
LLRI@LRinka.Lt
 

LT  |  EN

 |   |   |   | 
Atgal  | Spausdinti  | Skaityti

Seminaras "Ludwig von Mises: Lietuvoje dar neatrastas ekonomikos genijus"

Data: 2006-09-29 11:00
Vieta: Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, 201 aud. (Universiteto g. 9/1)
Organizatorius: Lietuvos laisvosios rinkos institutas
Rėmėjas: Vilniaus universiteto filosofijos fakultetas
Kalba: lietuvių, prof. Hans Herman Hoppe pranešimas – anglų k. (be vertimo)
2006 m. rugsėjo 29 d. sukanko 125 metai, kai gimė Ludwigas von Misesas, vienas įtakingiausių XX a. pasaulio ekonomistų ir socialinių filosofų. Šiai sukakčiai paminėti Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) organizavo seminarą „Ludwig von Mises: Lietuvoje dar neatrastas ekonomikos genijus“.
 
 
Seminare buvo apžvelgtos šio iškilaus ekonomisto idėjos, jų įtaka ekonominės minties raidai; taip pat bus ieškoma atsakymų į klausimą, kodėl vienas iškiliausių praeito amžiaus ekonomistų Ludwigas von Misesas Lietuvoje iki šiol yra per menkai įvertintas.
 
Seminare LLRI pristat5 L. von Miseso knygą „Ekonominė politika“.
 
  
 
 
 
Į LLRI renginį atvyko ir paskaitą apie Miseso darbus ir idėjas skaitė žinomas Vokietijos ir JAV ekonomistas prof. Hans Hermann Hoppe, kuris buvo itin gerai įvertintas ir Lietuvos studentų bei jaunimo. Hans-Hermann Hoppe yra vienas iš ryškiausių šiuolaikinio libertarizmo ir austrų ekonominės mokyklos atstovų. Jis ypač nusipelnė parodydamas, kad nuosavybė yra neišvengiamas bet kokios racionalios etikos pagrindas. Jo veikaluose nagrinėjamos kontraversinės diskriminacijos, imigracijos, teisėtvarkos užtikrinimo, demokratijos temos ir visur pateikiamos daugeliui netikėtos išvados. Pavyzdžiui, paskutinėje knygoje „Democracy: the God that Failed“ kritikuojamas demokratijos principas.
 
Kita - politinio korektiškumo ir diskriminacijos - tema prof. Hoppe ne tik yra išdėstęs reikšmingų argumentų, bet ir asmeniniu pavyzdžiu parodęs, kad dabartinės tendencijos yra nelogiškos ir pragaištingos. Pats apkaltintas dėl „politiškai nekorektiškų“ pasisakymų ir sulaukęs sankcijų, jis sugebėjo apsiginti ir apginti akademinę laisvę, kartu parodė politinio korektiškumo ribotumą. Prof. Hoppe - pasaulyje pripažintas šiuolaikinis Miseso idėjų plėtotojas ir austrų ekonomikos mokyklos metodų taikytojas naujose srityse.
 
Renginyje taip pat kalbėjo lietuvių filosofas dr. Algirdas Degutis.
 
 
 
 
Registracija